Ventilatsiooniseade – kvaliteetse sisekliima A ja O

Ventilatsiooniseade – kvaliteetse sisekliima A ja O

Korralik ventilatsiooniseade tagab kvaliteetse sisekliima ning võib aidata ennetada isegi stressi

Siseruumi ventilatsioon mõjutab meie enesetunnet rohkem, kui seda esialgu võiks arvata. Näiteks võib ebapiisav õhuvahetus tekitada peavalu ja allergiat. Korralik ventilatsiooniseade tagab kvaliteetse sisekliima ning võib aidata ennetada isegi stressi. 

Tõhusa ventilatsioonisüsteemi südameks on muidugi kvaliteetne ventilatsiooniseade, mis tagab ruumides piisava õhuvahetuse ning aitab säästa ka küttekuludelt. Kuid, kuidas valida see õige agregaat, mis vastaks teie soovidele ja ruumi nõudmistele? 

 

Mis on ventilatsiooniseade?

Ventilatsiooniseade on seade, mis suudab ventileerida hoones õhku oluliselt efektiivsemalt kui loomulik ventilatsioon. Ventilatsiooniagregaat filtreerib õhu bakteritest ja allergeenidest ning tagab ruumides alati värske atmosfääri. 

Vastavalt hoone eripäradele ning teie eesmärkidele tuleb valida sobiv ventilatsiooniseade. Meie e-poe valikust leiate nii suuri kui ka väiksemaid seadmeid. Olemas on ka ruumipõhised ventilatsiooniseadmed. Agregaadid erinevad üksteisest peamiselt energiatagastuse, võimsuse ja seadistuste poolest. 

 

Erinevad ventilatsiooniseadmed

Aina enam on populaarsust kogumas soojustagastusega ventilatsiooniseadmed. Süsteemi põhimõte on lihtne – väljaminevast õhust võetakse soojus ja kantakse üle sissetulevale õhule. See muudab süsteemi energiasäästlikuks, aidates saavutada umbes 80-protsendilise soojustagastuse. 

Lähemalt sellisest süsteemist rääkisime Moodne kodu artiklis

Soojustagastusega ventilatsiooniseadmed jagunevad energiatagastuse meetodi järgi kolmeks: plaatsoojusvahetid, rootorsoojusvahetid ja entalpia plaatsoojusvahetid. Mõni seade suudab meie kliimas saavutada ka 90-protsendilise soojustagastuse. 

 

 

Ventilatsiooniseade korterisse

Mida väiksem kodu, seda olulisem, et ventilatsioonisüsteem ei rikuks teie kodu interjööri.

Valides ventilatsioonisüsteemi korterisse, tuleb kindlasti rääkida disainist – mida väiksem kodu, seda olulisem, et ventilatsioonisüsteem ei rikuks teie kodu interjööri. Pakume lahendusi, mis sobituvad teie kodu välimusega. 

Sõltuvalt teie soovidest ja kodu eripäradest, aitame leida parima lahenduse. 

Vahel on hea variant paigaldada ruumipõhine ventilatsioonisüsteem. Ka on võimalik luua ventilatsioonisüsteem, kus selle osad jäävad peitu ega pole absoluutselt “silme all”. 

 

Ventilatsiooniseade eramule

Soojustagastusega seadme saab panna pööningule, kasutades laesiseseid plafoone.

Ka eramute puhul ei saa üle ega ümber ventilatsiooni välimusest. Sarnaselt korteritele, saab süsteemi osad peitu panna, kuid eramute puhul on veel üks variant – soojustagastusega seadme saab panna pööningule, kasutades laesiseseid plafoone. Nii on küll ruumides alati kvaliteetne ja puhas sisekliima, kuid nähtaval pole midagi, mis vaatevälja segaks. 

Kindlasti soovitame igale uuele eramule paigaldada soojustagastusega ventilatsioonisüsteemi. 

 

Äripindade ventilatsiooniseadmed

Piisav õhuvahetus loob keskkonna, kus töötajatel on hea olla

Ebakvaliteetse sisekliimaga võivad kaasneda mitmed probleemid, nagu näiteks peavalu, unisus ja keskendumishäired. Piisav õhuvahetus loob keskkonna, kus töötajatel on hea olla ning enamus terviseprobleeme ennetatavad.

Kuid, milline ventilatsioonilahendus oleks parim? Arvesse tuleb võtta fakti, et äripinnal liigub rohkem inimesi, kui kodus ning sellest tulenevalt peab seal ka õhk kiiremini vahetuma. Lisaks tuleb arvestada ruumide/hoone suurusega. Kõige mõistlikum valik oleks kindlasti soojustagastusega ventilatsiooniseade, kuna see tagab piisava õhuvahetuse, aitab säästa küttekuludelt ning lisaks hoiab ka keskkonda. 

 

Parim ventilatsiooniseade

Kvaliteetne sisekliima on investeering, mis tasub end igati ära ning kokku selle pealt hoida ei tasu. Ventilatsiooniseadme valimisel võivad abiks olla järgmised küsimused:  

  • Kui olulised on teie jaoks erinevad seadistused? 
  • Mis on maksimaalne müratase? 
  • Kui oluline on teie jaoks disain?
  • Kas süsteem võiks olla pigem võimalikult minimalistlik või see pole oluline? 
  • Kui tähtis on teie jaoks energiasääst? 

Parim ventilatsioonisüsteem on selline, mille puhul on arvestatud nii ruumi eripärade, kliendi soovide kui ka pika perspektiiviga. Praegu on ajastu, mil viibime siseruumides rohkem kui kunagi varem ning piisav õhuvahetus saab aina olulisemaks. 

 

Ventilatsiooniseadmete paigaldus

Pakume ventilatsiooni terviklahendust – paigaldame, hooldame ja mõõdistame.

Ventilatsioonisüsteem algab projekteerimisega ja lõpeb mõõdistamisega. Selleks, et süsteem toimiks laitmatult, peavad kõik ventilatsiooni etapid olema professionaalselt teostatud. 

Pakume ventilatsiooni terviklahendust – paigaldame, hooldame ja mõõdistame. Nagu öeldakse, siis kõik, mis liigub, ka kulub. Süsteemi töökorras hoidmiseks tuleks seda vähemalt 2 korda aastas hooldada. 

Kenn-Wood OÜ Ehituse MTR: EEH012980

Päästeameti soovitused ventilatsiooni hooldamise ja puhastamise kohta leiate siit

Valesti paigaldatud ventilatsioonisüsteemis on muudatuste tegemine väga kulukas ja keeruline – hoopis parem on teha kohe korralikult. Seetõttu soovitame ventilatsiooni paigalduse usaldada kindlasti vaid oma-ala professionaalide kätte. 

 

Ventilatsiooniseadmete müük

Kvaliteetne ventilatsiooniseade võib esmapilgul tunduda suure investeeringuna, kuid on pikas perspektiivis seda igati väärt. Valesti valitud ventilatsiooniseade võib tekitada suurt müra ja energiakulu ning tulemuseks on ootustele mittevastav ventilatsioonisüsteem. Oleme välja valinud mõned brändid, keda usaldame ja julgeme oma klientidele soovitada.

Meie e-poe valikust leiate Airobot, Flexit, Vallox, Zehnder ja Komfovent ventilatsiooniseadmeid.

Kas teie hoonesse/ruumi sobib suur või väike ventilatsiooniseade? Jahutusega või ilma? Paljude lisafunktsioonidega või mitte? Seda kõike aitavad meie spetsialistid välja selgitada. 

 

Fookus on kvaliteedil

Kenn-Wood OÜ pakub kvaliteetseid ja põhjalikult läbimõeldud ventilatsioonilahendusi. Tellides ventilatsiooniga seonduvad teenused meilt, võite olla kindel, et süsteem on vastupidav, vastab teie ootustele ning on paigaldatud nõuetele vastavalt. 

Oleme Airobot’i, Flexit’i, Vallox’i, Zehnder’i ja Komfovent’i ametlikud edasimüüjad ning omame ka projekteerimise MTR: EEP004754.


Küsi pakkumist

Teie päringutele vastame meeleldi 3 tööpäeva jooksul.