Zehnder

Zehnder ventilatsiooniseadmeid kirjeldavad kõige paremini kaks sõna- energiaefektiivsus ja töökindlus.

Zehnder Group AG on 1985.aastast tootnud kütte-ja ventilatsioonisüsteeme. Nad pakuvad lahendusi, mis tagavad mugava, tervisliku ja energiasäästliku sisekliima. Meie tootevalikust leiate erinevaid Zehnder’i ventilatsiooniseadmeid. 

Zehnder ventilatsiooniseadmeid kirjeldavad kõige paremini kaks sõna- energiaefektiivsus ja töökindlus.Zehnder ventilatsioon

Zehnder ventilatsiooni  eripäraks on Zehnder Comfosystems hügieeniline plastkanaliga õhu jaotussüsteem.

Zehnder ventilatsiooni  eripäraks on Zehnder Comfosystems hügieeniline plastkanaliga õhu jaotussüsteem. Sellel on mitmed eelised: 

 • Õhu jaotuskanalite sisepind on antistaatiline ja hügieeniline.
 • Painduv plastkanal- see on originaalne ja ühtlasi ka turul olevatest parima kvaliteediga. 
 • Komplektne süsteem ühelt tootjalt. Väiksem paigaldus/projekteerimisrisk. 
 • Kogu ventilatsioonisüsteem on võimalik peita erinevate konstruktsioonide sisse. Näiteks saab peita betoonvalu, põrandakütte aluse isolatsiooni, fassaadi-või katusesoojustuse ja seinakonstruktsiooni sisse. 
 • Sertifitseeritud ja järelvalvatud SKZ ja Saksamaa hügieeni instituudi poolt. 

Zehnder ventilatsiooniseadmed

Zehnder ventilatsiooniseadmeid kirjeldavad kõige paremini kaks sõna- energiaefektiivsus ja töökindlus.

Zehnder ventilatsiooniseadmeid kirjeldavad kõige paremini kaks sõna- energiaefektiivsus ja töökindlus. Nende seadmetes on kasutusel parima soojustagastusega vastuvoolu plaatsoojusvahetid ja energiasäästlikud EC ventilaatorid. Zehnder ventilatsioonisüsteemile on võimalik valida ka erinevaid lisalahendusi. Näiteks saab valida juurde niiskustagastusega soojusvaheti või hoopis pinnasoojusvaheti, mis on mõeldud passiivseks õhu eelkütteks ja suviseks jahutuseks. Samuti on valikus erinevad andurid ja mugavad nutilahendustega juhtimisvõimalused. 

Milline energiatagastusviis valida?

Ventilatsioonisüsteemide energiatagastuse meetodid jagunevad järgmiselt:

 • Plaatsoojusvahetid
 • Rootorsoojusvahetid
 • Entalpia plaatsoojusvahetid

Zehnder ventilatsiooniseadmed on varustatud plaatsoojus- ja niiskustagastusega soojusvahetitega.  Miks on see hea? 

 • Plaatsoojusvahetis ei toimu väli-ja siseõhu segunemist ja õhuvoolud on täielikult eraldatud.  Tänu sellele on ruumis maksimaalselt kvaliteetne ja puhas õhk.
 • Kuni 90% soojustagastus 
 • Sobib suurepäraselt meie kliimasse
 • Puudub järelkütte vajadus
 • Kõrge töökindlus
 • Niiskustagastusega soojusvaheti abil saab väljatõmmatavast õhust uuesti sissepuhke õhk
 • Ei teki tuuletõmmet
 • Madal müratase

On olemas kaks õhu jaotussüsteemi- tsentraalne ja detsentraalneMilline õhu jaotussüsteem valida?

On olemas kaks õhu jaotussüsteemi- tsentraalne ja detsentraalne. Tsentraalne sobib pigem väiksematele hoonetele ja detsentraalne on sobilik näiteks suurtele äripindadele. 

Õhu jaotussüsteemi valides tuleb mõelda, kui suur on hoone, kuhu süsteem paigaldatakse. On olemas kaks õhu jaotussüsteemi- tsentraalne ja detsentraalne. Tsentraalne sobib pigem väiksematele hoonetele ja detsentraalne on sobilik näiteks suurtele äripindadele. 

Tsentraalne õhu jaotussüsteem

Tsentraalse õhu jaotussüsteemi korral on kliimaseadmel üks aluskoht, kust õhk liigub läbi torustiku mitmesse ruumi. Kogu süsteem toimib ühe ventilatsiooniagregaadiga.  

Tsentraalse õhu jaotussüsteemi eelised 

 • Lihtne hooldada
 • Kõrge energiatõhusus
 • Lihtne juhtida läbi ühe termostaadi
 • Üldjuhul esineb vähe tõrkeid ja probleeme, mida kõrvaldada

Detsentraalne õhu jaotussüsteem

Detsentraalse õhujaotuse puhul on tegemist süsteemiga, kus erinevatesse ruumidesse on paigaldatud eraldi lokaalsed ventilatsiooniagregaadid. Selles süsteemis puuduvad torustikud. 

Detsentraalse õhu jaotussüsteemi eelised 

 • Võimaldab iga ruumi individuaalselt kontrollida
 • Remont hõlmab ainult seda ruumi, kus probleem esineb
 • Suurte ruumide korral võib see olla soodsam lahendus kui tsentraalne õhu jaotussüsteem
 • Minimaalne küttekulu, kuna iga ruumi saab eraldi seadistada

Plast-või metallkanal?

Tsentraalse õhujaotussüsteemi korral on võimalik valida metall-ja plastkanali vahel. Metallkanalite puuduseks on ebapiisav torustiku hügieen, kuna metalli pind on soodne keskkond mustuse haakumiseks. Samuti vajavad metallkanalid lisa mürasummuteid, kuna magistraalkanalid läbivad erinevaid ruume. Plastkanalite puhul on igas sisse-ja väljapuhke punktis eraldi kanal, mis takistab müra levikut üle torustiku.

Miks eelistada plastkanalit ehk Zehnder Comfosystems’it? 

 • Antistaatiline ja hügieeniline sisepind
 • Mürasummutus on vajalik ainult masina müra summutamiseks
 • Plastist paindkanalid rajatakse kollektorsüsteemis. Seda on lihtsam kavandada, ehitada ja seadistada. 
 • Torustikku on võimalik ära peita ehk visuaalselt ilusam valik

Levinumad vead ventilatsioonisüsteemi valimisel

Õigesti valitud, professionaalselt ehitatud ja korralikult seadistatud ventilatsioonisüsteem tagab tervisliku ja ootustele vastava sisekliima.

Õigesti valitud, professionaalselt ehitatud ja korralikult seadistatud ventilatsioonisüsteem tagab tervisliku ja ootustele vastava sisekliima. Vead süsteemi valimisel võivad tekitada erinevaid ebameeldivusi. 

 • Valesti valitud ventilatsiooniseade. Tihti valitakse näiteks liiga väikese jõudlusega ventilatsiooniagregaat ja tulemuseks on liigne müra ja energiakulu. 
 • Ei osata valida, kas rootor-või plaatsoojusvaheti. Rootorsoojusvaheti kasuks räägib efektiivsus, kuid samas segunevad seal osaliselt sisse-ja väljapuhkeõhk. Plaatsoojusvaheti suudab aga pakkuda kuni 90% soojustagastust ja seal on sisse-ja väljapuhke õhuvoolud täielikult eraldatud. 
 • Õhu jaotussüsteemi  vead. Ebaprofessionaalselt koostatud õhu jaotussüsteem põhjustab ebameeldivat müra ja täiendavat energiakulu. Hoolimata sellest, et valitakse kvaliteetne ventilatsiooniseade, võib  puudulik õhu jaotussüsteem rikkuda kogu süsteemi efektiivsuse. 
 • Valesti valitud mürasummutid. Igal mürasummutil on erinevad omadused ja tihti ei osata valida, milline on õige valik soovitud summutuse saavutamiseks. 
 • Vale seadistus. Pärast ventilatsioonisüsteemi on vajalik õhuvooluhulkade seadistamine. Levinud viga on näiteks sisse-ja väljapuhke ventilaatorite võrdne seadistamine. See on suur eksimus, sest üldjuhul ei ole nende torustikes võrdset rõhutakistust. Mõlemat torustikku tuleks käsitleda eraldi. 
 • Isolatsioon. Soojustagastusega ventilatsioonisüsteemis on vajalik paigaldada soojusisolatsioon. Kui isolatsiooni liited pole piisavalt tihedad või isolatsioon üldse puudub, on tulemuseks probleemid kondensaadiga. Näiteks talvel tekib see siseruumis olevate torude pinnale. 

Kõige kindlam viis vigade vältimiseks on nõu küsida meie spetsialistidelt. Nii saate kindlad olla, et süsteem on algusest lõpuni korralikult valitud ja  paigaldatud.

 

Zehnderi tootevalik

Meie tootevalikust leiate erinevaid Zehnder ventilatsiooniseadmeid. 

 

õrge energiatõhusus, madal müratase, diskreetne disain ja vähene hooldusvajadus- see kõik kirjeldab Zehnder ComfoAir Standard 375 seadet. Zehnder ComfoAir Standard 375

Kõrge energiatõhusus, madal müratase, diskreetne disain ja vähene hooldusvajadus- see kõik kirjeldab Zehnder ComfoAir Standard 375 seadet.

Kõrge energiatõhusus, madal müratase, diskreetne disain ja vähene hooldusvajadus- see kõik kirjeldab Zehnder ComfoAir Standard 375 seadet. Sellel on sisseehitatud ekraani, mis võimaldab mugavat kasutamist ja seadistamist. Valida saab erinevate versioonide vahel. Seade on saadaval entalipia soojusvahetiga, eelküttega ja ilma ning lisaks on saadaval nii vasaku kui ka paremakäelise versioon. 

Tehnilised adnmed

Õhuvoolu hulk (m³ /h) 375
Energiatagastus (%) vastavalt PHI 86
SFP (W/(m³/h)) 0.23
Kaal (kg) 40
Soojusvaheti vastuvoolu plaatsoojusvaheti/

niiskustagastusega vastuvoolu plaatsoojusvaheti (entalpia)

 


Zehnder ComfoAir E on madalaimate müranäitajatega projektipõhine ventilatsiooniseade, mis turul on saadaval.Zehnder ComfoAir E

Zehnder ComfoAir E on madalaimate müranäitajatega projektipõhine ventilatsiooniseade, mis turul on saadaval.

Zehnder ComfoAir E on madalaimate müranäitajatega projektipõhine ventilatsiooniseade, mis turul on saadaval. Samuti on sellel erakordselt kõrged energiatõhususe näitajad- energiakulud on 34% väiksemad võrreldes tavalise soojustagastusega ventilatsiooniseadmega. Seadme paigaldus on lihtne, soodne ja kiire. 

Tehnilised andmed

Õhuvoolu hulk (m³ /h) 350
Energiatagastus (%) vastavalt PHI 89
SFP (W/(m³/h)) 0.24
Kaal (kg) 40
Soojusvaheti Vastuvoolu plaatsoojusvaheti / niiskustagastusega vastuvoolu plaatsoojusvaheti (entalpia)

Seadmele on omistatud Passiivmaja sertifikaat

 


ComfoAir Q kuulub oma klassi tippu. See on täiuslik ventilatsiooniseadme komplekt, mis on loodud aastatepikkuse tootmise, arenduse ja tagasiside tulemusena.Zehnder ComfoAir Q 350

ComfoAir Q kuulub oma klassi tippu. See on täiuslik ventilatsiooniseadme komplekt, mis on loodud aastatepikkuse tootmise, arenduse ja tagasiside tulemusena.

ComfoAir Q kuulub oma klassi tippu. See on täiuslik ventilatsiooniseadme komplekt, mis on loodud aastatepikkuse tootmise, arenduse ja tagasiside tulemusena. ComfoAir Q on madalaima mürataseme ja kõrgeima soojustagastusega seade. Lisaks on sellel silmapaistev disain. Seade sobib kuni 200 m2 suurusega eramule. 

Tehnilised andmed

Õhuvoolu hulk (m³ /h) 350
Energiatagastus (%) vastavalt PHI 90
SFP (W/(m³/h)) 0.24
Kaal (kg) 40
Soojusvaheti vastuvoolu plaatsoojusvaheti/

niiskustagastusega vastuvoolu plaatsoojusvaheti (entalpia)

Seadmele on omistatud Passiivmaja sertifikaat

 


Zenhider Q450 knwoodZehnder ComfoAir Q 450

ComfoAir Q450 on analoogne seade ComfoAir Q350’le. Erinevuseks vaid õhuvooluhulk- ComfoAir Q 350’l on see väiksem.

ComfoAir Q450 on analoogne seade ComfoAir Q350’le. Erinevuseks vaid õhuvooluhulk- ComfoAir Q 350’l on see väiksem. Seade on sobilik kuni 200 m2 suurusega eramusse. 

Tehnilised andmed

Õhuvoolu hulk (m³ /h) 450
Energiatagastus (%) vastavalt PHI 88
SFP (W/(m³/h)) 0.21
Kaal (kg) 45
Soojusvaheti vastuvoolu plaatsoojusvaheti/

niiskustagastusega vastuvoolu plaatsoojusvaheti (entalpia)

Seadmele on omistatud Passiivmaja sertifikaat

 


Zenhder Q600 knwoodZehnder ComfoAir Q 600

Zehnder ComfoAir Q 600 on ComfoAir Q tooteseeria suurima õhuvooluhulgaga ventilatsiooniseade.

Zehnder ComfoAir Q 600 on ComfoAir Q tooteseeria suurima õhuvooluhulgaga ventilatsiooniseade. See energia- ja niiskustagastusega ventilatsiooniagregaat sobib kuni 300 m2 suurusega eramule. 

Tehnilised andmed

Õhuvoolu hulk (m³ /h) 600
Energiatagastus (%) vastavalt PHI 87
SFP (W/(m³/h)) 0.24
Kaal (kg) 50
Soojusvaheti vastuvoolu plaatsoojusvaheti/

niiskustagastusega vastuvoolu plaatsoojusvaheti (entalpia)

Seadmele on omistatud Passiivmaja sertifikaat

 


Zehnder ComfoAir 70 on energiatagastusega ventilatsiooniseade, mis sobib kuni 50 m2 ruumidesse. Zehnder ComfoAir 70

Zehnder ComfoAir 70 on energiatagastusega ventilatsiooniseade, mis sobib kuni 50 m2 ruumidesse.

Zehnder ComfoAir 70 on energiatagastusega ventilatsiooniseade, mis sobib kuni 50 m2 ruumidesse. Seadme korpuse sisemus on polüpropüleen vormis ning see tagab väga head müratõkke ja õhutiheduse näitajad. Seade on mõeldud pisemate korterite või eraldi ruumide ventileerimiseks. 

Tehnilised andmed

Õhuvoolu hulk (m³ /h) 60
Energiatagastus (%) vastavalt PHI 85
SFP (W/(m³/h)) 0.24
Kaal (kg) 10
Soojusvaheti Vastuvoolu plaatsoojusvaheti

Seadmele on omistatud Passiivmaja sertifikaat

 


Zehnder ComfoSpot 50 on energia- ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade, mis sobib kuni 50 m2 ruumidesse.Zehnder ComfoSpot 50

Zehnder ComfoSpot 50 on energia- ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade, mis sobib kuni 50 m2 ruumidesse.

Zehnder ComfoSpot 50 on energia- ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade, mis sobib kuni 50 m2 ruumidesse. Hoolimata kõrget rõhku arendavatest tsentrifugaalventilaatoritest, on seade üpris vaikne- 10l/s õhuvooluhulga sissepuhkel on see umbes 25dBa. Seade on sobilik hoonetele, kus ei soovita kasutada ventilatsioonikanaleid. 

Tehnilised andmed

Õhuvoolu hulk (m³ /h) 55
Energiatagastus (%) vastavalt PHI 82
SFP (W/(m³/h)) 0.27
Kaal (kg) 6
Soojusvaheti Niiskustagastusega vastuvoolu plaatsoojusvaheti

Seadmele on omistatud Passiivmaja sertifikaat

 


 

 

Zehnder Comfoair Flex 250-350Zehnder ComfoAir Flex 250 / 350

Lakke paigaldatav Zehnder ComfoAir Flex soojustagastusega ventilatsiooniseade on spetsiaalselt välja töötatud korterite ja väikeelamute jaoks, kus sageli ruumi napib.

Lakke paigaldatav Zehnder ComfoAir Flex soojustagastusega ventilatsiooniseade on spetsiaalselt välja töötatud korterite ja väikeelamute jaoks, kus sageli ruumi napib. Tänu kompaktsetele mõõtudele saab seadme ruumisäästlikult paigaldada ripplae taha.

Zehnder ComfoAir Flex ventilatsiooniseadmel on suurepärane energiaefektiivsus ja madal energiatarve (A+ energiaklass). Seade on varustatud uue ja innovatiivse ventilaatoriga, millel on oma klassi madalaim müratase. See tagab seadme vaikse töö isegi maksimaalse võimsuse korral.

Õhuvooluhulk: 260m³-500m³
Soojusvaheti: Soojustagastusega ventilatsiooniseade
Sobilik ruumidesse: 140m²-180m²

Zehnder ComfoAir Flex 250 tehniline spetsifikatsioon
Zehnder ComfoAir Flex 350 tehniline spetsifikatsioon

 


 

Zehnder Focus 200 ERVZehnder Focus 200 ERV

Zehnder Focus 200 sobib kuni 100 m2 suuruste korterite või eramute ventileerimiseks.

Zehnder Focus 200 sobib kuni 100 m2 suuruste korterite või eramute ventileerimiseks. Agregaat on saadaval nii tavasoojusvaheti  kui niiskustagastusega varustatuna (F). Niiskustagastusega soojusvaheti  tagastab talvisel kütteperioodilkuni 70% ruumide siseõhu niiskusest ning alandab oluliselt seadme külmakaitse rakendumise piiri. Kõrge energiatagastus ja madal ventilaatorite elektrienergia kulu võimaldab täita ka kõige karmimaid energiatõhususnõudeid.

Saadaval kahes põhiversioonis: Focus 200/ Focus 200 eco (piiratud juhtautomaatika ja ilma entalpia soojusvahetita)

FOCUS II pdf

 

Õhuvoolu hulk (m³ /h) kuni 200 (200Pa)
Energitagastus (%) vastavalt PHI 86
Soojusvaheti Niiskustagastusega plaatsoojusvaheti (entalpia)*
SFP (W/(m³/h)) 0,31
Kaal (kg) 25
Passiivmaja sertifikaat Zehnder Focus 200 Passiivmaja sertifikaat
Juhtimine Väline juhtpult*
0-10V sisendid*

Zehnder Comfoair 180Zehnder ComfoAir 180 ERV

Loodud spetsiaalselt korteripõhiste ventilatsioonisüsteemide rajamiseks.

Zehnder ComfoAir 180 on loodud spetsiaalselt korteripõhiste ventilatsioonisüsteemide rajamiseks. Ventilatsiooniseadmel on äärmiselt kompaktne ehitus, võimaldades agregaati mahutada näiteks köögi või vannitoa kappi. Võimalik on sissepuhke ühendus seadme alt. Suvine möödaviik (bypass).
Hoolimata kompaktsest korpusest on tagatud kõrge energiatagastus (temperatuurivahemikus -15-10*C mitte vähem kui 84% energiatagastust) ja vaikne töö (madala elektrienergia tarbimisega EC ventilaatorid).

ComfoAir 180 tooteleht

 

Õhuvoolu hulk (m³ /h) kuni 180 (200Pa)
Energiatagastus (%) vastavalt PHI 82
Soojusvaheti Vastuvoolu niiskustagastusega
soojusvaheti (entalpia)
SFP (W/(m³/h)) 0,27
Kaal (kg)  22
Suvine möödaviik (bypass) Jah
Passiivmaja sertifikaat ComfoAir 180 Passiivmaja sertifikaat
Juhtimine Eraldiseisev juhtpult

 


Küsi pakkumist

Teie valikuks on osutunud Zehnder ventilatsiooniseade? Meie spetsialistid aitavad teil valida seadme, mis vastab teie soovidele ja ruumi vajadustele.