Ventilatsioonide hooldus

Ventilatsiooniseadmete hooldus sisaldab üldist kontrolli, reguleerimist, korrastamist ja vajadusel erinevate osade (näiteks filtrite) vahetust. Pikaaegselt puhastamata ventilatsioonikanal võib põhjustada filtrite kiire määrdumise ja ka süsteemi ülekoormuse. Ventilatsioonide hooldus

Puhastamata ventilatsioon on ohtlik meie tervisele ja üldisele enesetundele.

Ventilatsioonisüsteemi koguneb aja jooksul erinevat mustust – tolmu, rasva, baktereid ja viiruseid. Selleks, et süsteem toimiks laitmatult, vajab see korrapärast hooldust ja kontrolli. Puhastamata ventilatsioon on ohtlik meie tervisele ja üldisele enesetundele.

Ventilatsiooniseadmete hooldus

Ventilatsiooniseadmete hooldus sisaldab üldist kontrolli, reguleerimist, korrastamist ja vajadusel erinevate osade (näiteks filtrite) vahetust. Pikaaegselt puhastamata ventilatsioonikanal võib põhjustada filtrite kiire määrdumise ja ka süsteemi ülekoormuse. 

Seega aitab korrapärane hooldus hoida kokku nii aega kui raha! 

Miks peab ventilatsioone hooldama?

Hooldamata ventilatsiooniga kaasnevad mitmed ebameeldivused. Nende hulka kuuluvad näiteks: kehv õhuliikumine, süsteemi seiskumine, ebameeldivad lõhnad, liigne niiskus või kõrge müratase. Ventilatsiooni kanalitesse kogunenud tolm on ka potentsiaalne tulekahju põhjustaja. Süsteemi töökorras hoidmiseks tuleb seadet vähemalt 2 korda aastas hooldada.

Kuidas ise hooldada?

Kord kuus võiks seadme lahti võtta ja selle visuaalselt üle kontrollida.

Kord kuus võiks seadme lahti võtta ja selle visuaalselt üle kontrollida. Suvel läbi ventilatsiooniseadme jahutades võiks vaadata ega seade pole vett täis. Hea oleks tähelepanu pöörata ka ventilaatori labadele – need ei tohiks olla katki ega liiga tolmused. Kondensaadi äravoolu olemasolul tuleks veenduda, et kanali hais ei pääse tuppa ja haisulukk on töökorras. Selleks, et ventilatsioonisüsteem toimiks laitmatult ja kestaks kaua, on lisaks eelmainitule vaja ka professionaalset hooldust.

Professionaalne ventilatsioonihooldus

Ventilatsioonisüsteemi hoolduse pealt ei tohiks kulusid kokku hoida. Hooldus on vajalik, et tagada kvaliteetne sisekliima, ruumi tuleohutus ja seadme pikem eluiga. Hooldamata ventilatsioon võib põhjustada ka inimeste töövõime langust. Ventilatsioonisüsteemi puhul on tähtis, et hooldust teostaksid oma ala professionaalid-vaid nii saab kindel olla, et kõik on üle kontrollitud ja süsteem vastab nõuetele.

Millal ja kui tihti ventilatsiooni hooldada?

Garantii ajal tuleks 2 korda aastas tellida professionaalne ventilatsioonihooldus

Garantii ajal tuleks 2 korda aastas tellida professionaalne ventilatsioonihooldus. Ka pärast garantiiaja lõppu oleks hea lasta seadmeid hooldada professionaalide poolt. Ventilatsiooni võiks hooldada kevadel (õietolmu perioodil) ja sügisel enne kütteperioodi. Päästeamet nõuab, et ventilatsioonisüsteemide hooldus viidaks läbi vähemalt üks kord aastas. Meie aga soovitame ka pärast garantii lõppu hooldada süsteemi kaks korda aastas-  ohutus, turvalisus ja elanike heaolu ennekõike!

Mida hooldus sisaldab?

Hoolduse käigus kontrollitakse üle nii seadme filtrid, rihm, ventilaatorid ja puksid.

Hoolduse käigus kontrollitakse üle nii seadme filtrid, rihm, ventilaatorid ja puksid. Lisaks kontrollitakse elektrisüsteemi ja andurite korrasolekut.  See aitab ennetada kulumisest tulenevaid kahjustusi. Üks lihtne näide: paneelfilter on vana ja pehme ning lendab ventilaatorisse/rootorsoojusvaheti vahele – kaasnevad ventilatsiooniseadme vigastused. Õigeaegselt teostatud hooldus aitab ära hoida ebameeldivusi ja lisakulusid. 

 


Küsi pakkumist

Soovite, et ventilatsioonisüsteem toimiks laitmatult ja seadmed peaksid vastu? Soovitame tellida hooldustööd meie meeskonnalt.