Soojustagastusega ventilatsioon

Alumiiniumist ventilatsioonitorud

Korralik ventilatsioonisüsteem on iga hoone lahutamatu osa- seda nii eramute kui äripindade puhul. Ruumide õhutamine läbi akende, uste ja ka spetsiaalsete ventilatsioonilõõride pole tihti hea valik- õhutatakse kas liiga vähe või liiga palju. Aina enam on populaarsust kogumas soojustagastusega ventilatsioonisüsteemide kasutamine. See on süsteem, mis tagab ruumides vajaliku õhuvahetuse, olles seejuures energiasäästlik.

 

Mis on soojustagastusega ventilatsioon?

Sõltuvalt soojustagasti tüübist, võib sellise meetodiga saavutada kuni 80%-lise soojustagastuse

Soojustagastusega ventilatsioon on süsteem, kus välja minevast õhust võetakse soojus ning kantakse üle sisse tulevale õhule. See aitab hoida kokku küttekuludelt. Sõltuvalt soojustagasti tüübist, võib sellise meetodiga saavutada kuni 80%-lise soojustagastuse.

Ruumides toimub pidev õhuvahetus ja õhk on filtreeritud erinevatest lõhnadest ja allergeenidest. Hoones on alati puhas õhk ning lisaks on soojustagastusega ventilatsioon ka keskkonnasõbralik.

Soojustagastusega ventilatsiooni paigaldamine

Süsteemi jaoks on tarvis paigaldada seade ja kaks torustikku- üks väljamineva ja teine sissetuleva õhu jaoks.

Uute majade puhul on ventilatsiooniga seonduv arvesse võetud juba projekti koostamise etapis. Kui aga on tegemist juba kasutuses oleva hoonega, siis ei ole olukord siiski lootusetu.

Süsteemi jaoks on tarvis paigaldada seade ja kaks torustikku- üks väljamineva ja teine sissetuleva õhu jaoks. Igasse hoonesse saab süsteemi paigaldada ning paigaldusega seonduvad detailid selguvad ruumi eripärade ülevaatamisel.

Eramajade soojustagastusega ventilatsioon

Me pakume lahendusi, mis sobivad Teie eramaja interjööriga.

Värske ja kvaliteetne õhk on äärmiselt oluline nii tervise kui ka üldise enesetunde seisukohast. Me veedame väga suure osa ajast kodus ning kahjuks on paljudel inimestel halvast õhuvahetusest tulenevad tervisemured- näiteks peavalud ja allergiad. Kvaliteetne ventilatsioonisüsteem aitab aga neid probleeme vältida.

Eramu puhul on väga oluline rääkida ka süsteemi disainist ja kokkusobivusest ruumi välimusega. Me pakume lahendusi, mis sobivad Teie eramaja interjööriga. Samuti on võimalik luua ventilatsioonisüsteem, kus selle osad jäävad peitu ja ei ole üldse “ silma all”. Näiteks saab  soojustagastiga seadme panna eramu pööningule, ning kasutada laesiseseid plafoone.

Äripindade soojustagastusega ventilatsioon

Halb õhu vahetus toob kaasa töötajate töövõime olulise vähenemise. Lisaks unisusele, stressile ja peavaludele võivad kaasneda ka keskendumisraskused.

Halb õhu vahetus toob kaasa töötajate töövõime olulise vähenemise. Lisaks unisusele, stressile ja peavaludele võivad kaasneda ka keskendumisraskused. Äripindade puhul arvestame hoone ja ruumide erinevate iseärastustega. Arvestame erinevate nõuete ning Teie eesmärkidega.

Hea ventilatsioonisüsteem loob keskkonna, kus töötajatel on hea olla ning enamus terviseprobleeme ennetatavad. Soojustagastusega ventilatsioon on äripindade jaoks kõige mõistlikum valik selleks, et säästa keskkonda ja hoida kokku küttekuludelt.

Soojustagastusega ventilatsiooni seadistamine

Näiteks saab määrata iga ruumi jaoks erineva temperatuuri. Samuti saab määrata seadistusi, mis on seotud kindlate nädalapäevade või kellaaegadega.

Soojustagastusega ventilatsiooni puhul on kasutajal võimalik valida erinevate seadistuste vahel, mis sobivad just tema päevakava ja eelistustega. Näiteks saab määrata iga ruumi jaoks erineva temperatuuri. Samuti saab määrata seadistusi, mis on seotud kindlate nädalapäevade või kellaaegadega. Nii on ruumi õhk ja temperatuur alati just see, mida soovite ja just sel ajal kui seda vajate.

Soojustagastusega ventilatsiooni hind

Ventilatsiooni puhul tuleks aga kindlasti mõelda pikemas perspektiivis ning mitte lähtuda ainult hinnast.

Enamasti kasutatakse soojustagastuse puhul rootorsoojustagastit, plaatsoojustagastit või vahesoojuskandja-soojustagastit. See, millist varianti tuleks kasutada, oleneb ruumi suurusest, hoone eripäradest ja muudest teguritest, mis võivad paigaldust mõjutada. Ventilatsiooni puhul tuleks aga kindlasti mõelda pikemas perspektiivis ning mitte lähtuda ainult hinnast.

Meie eesmärk on pakkuda Teile lahendus, mis kestab aastaid ning ühtlasi tasub end võimalikult kiiresti ära.

Meie spetsialistid teevad teile personaalse pakkumise maksimaalselt 3 tööpäeva jooksul.

 

 


Küsi pakkumist

Vastame Teie päringule 3 tööpäeva jooksul!