Soojustagastusega ventilatsiooniseade – kuidas töötab ja miks seda valida?

Soojustagastusega ventilatsiooniseade – kuidas töötab ja miks seda valida?

Kas teadsite, et korralik ventilatsioonisüsteem aitab ennetada peavalu, unisust ja isegi stressi?

Siseruumide õhu kvaliteet mõjutab meie töövõimet, meeleolu ja immuunsüsteemi. Mõtlemapanev on fakt, et ligikaudu 50% haigustest on põhjustatud halvast õhukvaliteedist. Kas teadsite, et korralik ventilatsioonisüsteem aitab ennetada peavalu, unisust ja isegi stressi?

Ventilatsioon on iga hoone lahutamatu osa, kuid milline ventilatsiooniagregaat valida? Aina enam on populaarsust kogumas soojustagastusega ventilatsioonisüsteemide kasutamine. Täna räägimegi natuke sellest, mis see endast kujutab ja miks seda võiks eelistada.

 

Pidev õhuvahetus, kokkuhoid küttekuludelt ja erinevad seadistused

Soojustagastusega ventilatsioon on süsteem, kus välja minevast õhust võetakse soojus ja kantakse üle sisse tulevale õhule. Suurepärane näide selle kirjeldamiseks on inimese nina. Kuidas? Kui me hingame talvel külma õhku sisse, siis meie ninasõõrmed soojendavad sissehingatava õhu ning kopsudesse jõuab juba kehatemperatuuril olev õhk. Väljahingatav õhk soojendab jälle omakorda ninasõõrmeid ning protsess kordub. Sarnaselt toimib ka soojus-ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade. Ühesõnaga kasutab seade sissetuleva õhu eelsoojendamiseks väljatõmbeõhu soojust ja hoonesse pumbatakse tagasi juba toatemperatuuri lähedane õhk.

 

Kusjuures sellise meetodiga võib saavutada kuni 80%-lise soojustagastuse.

saab määrata iga ruumi jaoks erineva temperatuuri või luua seadistus kindlale kuupäevale ja kellaajale

Soojus-ja niiskustagastusega ventilatsiooniseadmed on ka väga kasutajasõbralikud. Näiteks saab määrata iga ruumi jaoks erineva temperatuuri või luua seadistus kindlale kuupäevale ja kellaajale. Nii on ruumi atmosfäär alati just see, mida vajate.

 

Kas ventilatsioonisüsteem rikub ruumi disaini?

Meil on erinevaid lahendusi, mis sobivad suurepäraselt Teie kodu interjööriga.

Eriti eramu puhul on oluline, et ventilatsiooniseade ei rikuks üldpilti. Siseruumide välimuse pärast pole aga vaja muretseda. Näiteks on võimalik soojustagastusega seade panna pööningule või kasutada laesiseseid plafoone- nii on õhk värske, aga seade pole “silma all”. Meil on erinevaid lahendusi, mis sobivad suurepäraselt Teie kodu interjööriga.

 

Kuidas valida see õige ventilatsiooniseade?

Iga hoone ja ruumi jaoks on sobiv ventilatsiooniseade. Valikut tehes on hea mõelda järgnevatele küsimustele:

  • Kui suur on ruum/hoone?
  • Millised seadistused on olulised?
  • Kas disain ja suurus on oluline?

Need küsimused aitavad saada pisikese ettekujutuse ja valikut on lihtsam teha.

 

Mõne sõnaga meie poolt pakutavatest brändidest

Meie e-poe valikus on viis kvaliteetset tootjat: Airobot, Flexit, Komfovent, Vallox ja Zehnder. Räägime neist veidi lähemalt.

 

Airobot-parim sisekliima, ilma sekkumata!

Ideaalne lahendus allergikutele

Airobot seade on juba standardis varustatud mitmete sensoritega, mis analüüsivad Teie kodu sisekliimat ja reguleerivad vastavalt sellele õhuhulkasid. Targad andurid mõõdavad õhu temperatuuri, CO2 taset ja niiskust ning teevad ise kõik vajalikud muudatused ilma, et inimene peaks sekkuma.

2021. aasta mudelil on ka õhuosakesi mõõtev andur, mis jälgib, et tolmu sisaldus õhus ei oleks liiga suur- ideaalne lahendus allergikutele.

Flexit-juhtige seal, kus parajasti viibite!

Flexit on tõhus isemõtlev ventilatsioonisüsteem. FLEXIT GO juhtimissüsteemiga ventilatsiooniseadmeid saab mugavalt hallata nii läbi arvuti kui ka mobiilirakenduse. Lisaks on võimalik seadmeid juhtida läbi füüsilise juhtpuldi. Flexit’i kontrollimiseks vajate vaid internetiühendust.

Komfovent- kuni 86% soojustagastus

Sobivad ka kõige nõudlikumale kasutajale

Komfovent soojustagastusega ventilatsiooniseadmed sobivad ka kõige nõudlikumale kasutajale. Valida saab pöörleva ja vastuvoolu plaatsoojusvaheti vahel. Samuti on võimalik nii horisontaalne, vertikaalne kui lame ühendus.

Vallox- ainulaadne vajaduspõhine MC-sulatusautomaatika

Vallox’i ventilatsiooniseadmete eripäraks on nende enda poolt välja töötatud ainulaadne vajaduspõhine MC-sulatusautomaatika. See ei kasuta eelkütet ja laseb ventilatsiooniseadmest välja ka miinuskraade. Kui soojusvaheti jäätub, suunatakse sissepuhkeõhk soojusvahetist mööda, rakendub küttekalorifeer, mis soojendab sissepuhkeõhku- sealjuures sissepuhe ei seisku ega vähene. Samal ajal sulatab seade ennast väljatõmbeõhuga.

Zehnder- energiaefektiivsus ja töökindlus

Parima soojustagastusega vastuvoolu plaatsoojusvahetid ja energiasäästlikud EC ventilaatorid

Zehnder ventilatsiooniseadmetes on kasutusel parima soojustagastusega vastuvoolu plaatsoojusvahetid ja energiasäästlikud EC ventilaatorid. Zehnder ventilatsioonisüsteemiga käivad koos ka valikulised innovaatilised lisalahendused nagu niiskustagastusega soojusvahetid, pinnasoojusvahetid passiivseks õhu eelkütteks ja suviseks jahutuseks, kompaktsed ilma välisosata aktiivjahutusmoodulid ning erinevad väliste andurite ja nutilahendustega juhtimisvõimalused.

Kvaliteetne ventilatsioonisüsteem on vajalik igas hoones ja ruumis- see on investeering, mis tasub end igati ära!


Küsi pakkumist

Tasuta konsultatsioon ja vastame teie päringule 3 tööpäeva jooksul.